Na współczesnym rynku znaleźć można różnego rodzaju materace do spania. Każdy z nich jest inny pod względem licznych parametrów, z uwagi na co wielu z nas zastanawia się, czym kierować się przy ich wyborze. Uwzględnia się tutaj osobiste potrzeby oraz preferencje, jednak to nie wszystko. Niezwykle ważne jest, aby materac w prawidłowy sposób wspierały kręgosłup oraz były dopasowane pod kątem twardości i wypełnienia. 

Materace Hilding a wsparcie kręgosłupa

Materac Hilding to produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu zagwarantowania nam najlepszych warunków do wypoczynku. Ich unikalna budowa oraz właściwości umożliwiają prawidłowe wsparcie kręgosłupa, dzięki czemu gwarantują:

  • zachowanie właściwej pozycji w czasie snu,
  • wyeliminowanie porannych dolegliwości bólowych (np. sztywności karku),
  • zapobieganie powstawaniu wad postawy.

Modele dostępne w ofercie Arkadia – Salony Snu korzystnie wpływają na jakość snu, jednak muszą być odpowiednio dopasowane do użytkownika. Pod uwagę bierze się tutaj przede wszystkim osobiste potrzeby, a także twardość czy rodzaj wypełnienia.

Materace Hilding a twardość

Materace Hilding - jak je wybrać?Dostępne na rynku materace Hilding wyróżniają się pod względem twardości. To subiektywne dla każdego odczucie odpowiada za prawidłowe wsparcie kręgosłupa, gdyż zarówno za miękki, jak i twardy model uniemożliwia zachowanie fizjologicznego ułożenia ciała. Wybierając materace pod względem twardości, warto uwzględnić wagę, wzrost, budowę ciała oraz osobiste preferencje. W sklepach Arkadia – Salon Snu znajdziemy modele, które są oznaczone jako:

  • H1, czyli materace miękkie – dla osób ważących poniżej 60 kg,
  • H2, czyli materace średnio twarde – dla osób ważących 60-80 kg,
  • H3, czyli materace twarde – dla osób ważących 80-100 kg,
  • H4, czyli materace bardzo twarde, dla osób ważących powyżej 100 kg.

Materace Hilding a rodzaj wypełnienia

Materace Hilding z oferty Arkadia – Salon Snu oferują różny rodzaj komfortu oraz właściwości. Fakt ten wynika przede wszystkim z zastosowanego wewnątrz wypełnienia, które może stanowić:

  • pianka odpowiadająca za przyjemne wrażenie otulenia oraz niezwykłą miękkość,
  • sprężyny kieszeniowe gwarantujące wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań,
  • połączenie pianki i sprężyn łączące najlepsze cechy obu tych wkładów.

Rodzaj wypełnienia to w dużej mierze kwestia indywidualna, która zależy od użytkownika, w tym jego wieku czy stanu zdrowia.

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Zatem warto wybrać najlepsze podłoże do spania, czyli materace, które będą w stanie prawidłowo wspierać nasze ciało. Nie zapominajmy również uwzględnić osobistych potrzeb, preferencji oraz innych czynników!