Chcesz zadbać o zdrowie? Pamiętaj o tym, że musisz się regularnie wysypiać. Ciało potrzebuje regeneracji, aby prawidłowo funkcjonować. Właśnie dlatego każda sypialnia powinna być dobrze wyposażona. Wygodny materac i ergonomiczne akcesoria to podstawa zdrowego snu. Czy poduszka z pianki memory to odpowiedni wybór dla Ciebie? Poznaj produkty SleepMed i wybierz egzemplarz idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Czym jest pianka memory?

Poduszki z pianki memory - czy to dobry wybór dla Ciebie?Pianka memory określana jest też mianem pianki z pamięcią kształtu lub visco. Jest to nowoczesny materiał, który został stworzony przez NASA. Jego zadaniem miało być zwiększenie wygody kosmonautów podczas siedzenia w fotelach na statku. W kolejnych latach pianka memory znalazła wiele różnych zastosowań, a obecnie stanowi jeden z podstawowych typów wypełnienia akcesoriów sypialnianych.

Jakie są najważniejsze cechy pianki memory?

 • Wysoka elastyczność – pianka memory ma unikalne właściwości. Jest wrażliwa na temperaturę i nacisk, co pozwala jej na powolne dopasowywanie się do kształtu ciała. Po usunięciu nacisku, pianka powraca do swojego pierwotnego kształtu.
 • Równomierne rozłożenie ciężaru – dzięki możliwości dostosowania się do kształtu ciała, pianka memory może równomiernie rozłożyć ciężar, co pomaga zmniejszyć nadmierne obciążenie newralgicznych punktów, które mogłoby prowadzić do pojawienia się dyskomfortu.
 • Elastyczność punktowa – akcesoria z pianki memory to doskonały wybór dla osób śpiących w łóżku małżeńskim. Wynika to z tego, że reaguje na ruchy ciała punktowo i nie przenosi ich na inne partie podłoża. W związku z tym partnerzy nie odczuwają wzajemnie swoich ruchów.
 • Łatwo ją utrzymać w czystości – pianki memory skutecznie przepuszczają powietrze. Dobra wentylacja jest kluczowa w szczególności dla alergików. Wypełnienie tego typu jest chętnie stosowane przez producentów w materacach i poduszkach hipoalergicznych.

Poduszki piankowe SleepMed – rodzaje wypełnienia

SleepMed posiada w swojej ofercie trzy poduszki wysokiej jakości, które stanowią cenne uzupełnienie dobrze wyposażonej sypialni. Jak skonstruowane jest ich wypełnienie?

 • Pianka Visco – szybko reaguje na ciepło ciała, dopasowuje się do aktualnego ułożenia głowy i stabilizuje kręgi szyjne. Spełnia światowe standardy jakości i solidnie podpiera użytkownika. Zapewnia też doskonałą cyrkulację powietrza, a tym samym komfort termiczny. Z pianki Visco wykonana jest poduszka SleepMed Comfort Pillow.
 • Pianka elastyczna SuperSoft Air Fresh – stanowi wypełnienie poduszki SleepMed Premium Pillow. Jej otwarto-komórkowa struktura zapewnia wentylację, a wysoka gęstość stabilne wsparcie górnych części ciała. Dobrze sprawdza się w użytkowaniu przez osoby śpiące na plecach i na boku.
 • Pianka termoelastyczna Carbon – jest wykończona włóknami węglowymi. Efektywnie eliminują one ładunki elektryczne z powierzchni ciała. Spanie na poduszce SleepMed Supreme Pillow, która wypełniona jest właśnie taką pianką, to dobry wybór dla osób zmagających się w ciągu dnia ze stresem.

Poduszki piankowe – wady i zalety?

Poduszki z pianki memory mają zarówno wady, jak i zalety. Wśród ich mocnych stron należy wskazać przede wszystkim zdolność do dopasowania się do każdego kształtu ciała. Jest to niezwykle ważne i sprawia, że modele tego typu są niezwykle uniwersalne. Możesz zainwestować w poduszkę z pianki memory do pokoju gościnnego. Z pewnością sprawdzi się tam doskonale!

Kolejny atut stanowi redukowanie punktów nacisku. Ułożenie głowy na poduszce piankowej sprawia, że cały jej ciężar rozkłada się równomiernie. Dodatkowo wkład jest wytrzymały i odporny na odkształcenia. Niezaprzeczalne zalety to także efektywna wentylacja, ograniczenie rozwoju wilgoci i zapewnienie komfortu termicznego.

Należy jednak pamiętać o tym, że nie każda poduszka z pianki memory zapewnia przepływ powietrza. Modele słabej jakości kumulują ciepło wewnątrz. Jednak jeśli wybierzesz produkt SleepMed z pewnością unikniesz tego problemu.

Materace SleepMed – innowacyjne pianki

SleepMed to marka, która swoim klientom proponuje wiele nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Opisaliśmy już rodzaje pianek stosowanych podczas produkcji poduszek. A jakie wkłady znajdują się w materacach?

 • Pianka VitaRest® – to pianka termoelastyczna, poliuretanowa. Jest bezpieczna i doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika. Jej wyprofilowanie zapewnia użytkownikowi 7 stref twardości.
 • Pianka wysokoelastyczna HR BIO – jest sprężysta i dopasowuje się do anatomii ciała. Do jej produkcji wykorzystywany jest olej sojowy, który nadaje piance dodatkowych właściwości hipoalergicznych.
 • Pianka NATURALIS® – to ekologiczna pianka wysokoelastyczna. Jest sprężysta, redukuje nacisk punktowy i ogranicza zapadanie się ciała.
 • Pianka Celsius-Waterlily – jest produkowana z myślą o komforcie i środowisku naturalnym. Charakteryzuje się dużym stopniem gęstości i wytrzymałością.

Poduszki z pianki memory są ergonomiczne, elastyczne, stabilne i sprężyste. Stanowią doskonały wybór dla osób szukających rozwiązań zapewniających zdrowy i komfortowy sen. Wybierz jedną z piankowych poduszek SleepMed i zadbaj o swój wypoczynek.