Dobrze wiemy, że wybór odpowiedniego materaca nie trwa kilku chwil, a nawet kilka tygodni, ponieważ ten proces absolutnie nie powinien być pochopną decyzją. Wzrasta świadomość znaczenia snu w życiu codziennym, dlatego coraz więcej osób chce zadbać o swoje samopoczucie czy zdrowie, wybierając dostosowane do swoich preferencji i potrzeb podłoże. Nieraz trzeba będzie przetestować dużą ilość produktów, zanim trafimy na ten idealny, ale z pewnością warto przez tę drogę przebrnąć, nabywając ważnych informacji. W poniższym artykule zebraliśmy informacje na temat materaca lateksowego i piankowego – różnic między nimi oraz cech charakterystycznych. Przeczytaj, by dowiedzieć się, który z nich powinieneś wybrać!

Materac piankowy czy lateksowy – który wybrać?

Tak samo jak nie istnieje jeden uniwersalny materac dla każdego, tak nie ma jednej właściwej odpowiedzi na pytanie, które podłoże będzie lepsze – piankowe czy lateksowe. Wszystko jest zależne od czynników takich, jak nasze indywidualne preferencje czy przyzwyczajenia, a także podstawowe dane na temat użytkownika, czyli wzrost, waga czy budowa ciała. Jak znaleźć odpowiedź na postawione powyżej pytanie i jak podjąć właściwą decyzję? Najlepszym sposobem jest poznanie cech charakterystycznych każdego z rodzajów materacy do łóżka, dzięki czemu możliwe będzie dobranie idealnego podłoża do naszych potrzeb.

Sprawdź, czym różnią się materace lateksowe od piankowychPiankowy wkład, czyli technologiczna rewolucja

Jeszcze do niedawna materace piankowe kojarzyły się z pianką poliuretanową, która bardzo szybko ulegała zużyciu, a tym samym podłoże stawało się niewygodne i nie spełniało swojej podstawowej funkcji. Dziś technologia jest na zdecydowanie wyższym poziomie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Podłoża piankowe są cenione ze względu na idealne dopasowywanie się co ciała śpiącego użytkownika, równomierne rozłożenie ciężaru oraz niewielką wagę, dzięki której możliwe jest zadbanie o prawidłową higienę produktu. Szczególnie polecanym modelem są termoelastyczne materace, które dzięki zawartości innowacyjnego materiału w postaci pianki reagują jednocześnie na nacisk i temperaturę danej osoby. Innym rodzajem jest pianka wysokoelastyczna, która sprawdza się zarówno jako dodatkowa warstwa, jak i cały wkład podłoża.

Lateksowe wypełnienie – stabilne podparcie dla kręgosłupa

Nie każdy wie, że materace lateksowe stanowią jedną z nieodłącznych części podłoży piankowych. To ten sam rodzaj, jednak ze względu na swoje wyjątkowe właściwości warto rozważyć go jako osobną kategorię. Samo wykonanie materaca do spania z lateksu jest oparte na fundamencie, jakim staje się naturalny surowiec – mleczko kauczukowe. Wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi, co pozwala na skuteczne zahamowanie gromadzenia i rozwoju roztoczy. Co więcej, wysoka elastyczność i sprężystość, czyli kolejne cechy modeli wykonanych z lateksu, pozwalają na uzyskanie prawidłowego podparcia ciała podczas snu oraz eliminację odkształceń, dzięki czemu można z nich korzystać przez kilka kolejnych lat od zakupu.

Znając właściwości materacy piankowych i lateksowych, możesz odpowiedzieć sobie na pytanie, który z nich wybrać dla siebie. Szeroka oferta produktów na rynku pozwala na dostosowanie modelu idealnie do własnych preferencji, dzięki czemu każdy może posiadać produkt, o jakim zawsze marzył.