Odpoczynek jest niezwykle ważny. To dzięki niemu możemy się zregenerować i zebrać energię na dalsze działania. Niestety, nie wszyscy potrafią skutecznie się zrelaksować. Wtedy z pomocą przychodzą produkty takie jak materace SleepMed, których wyjątkowe właściwości umożliwiają skuteczny wypoczynek. Dowiedz się o nich więcej!

Odczuwalny efekt masażu – na czym polega?

Jeśli szukamy takiego podłoża snu, które pozwoli nam nie tylko na spokojny wypoczynek, ale też zapewni nam najwyższy poziom komfortu, postawmy na materac SleepMed. Posiada on wiele cennych właściwości tak jak na przykład odczuwalny efekt masażu. Jest on możliwy dzięki specjalnemu designowi i perforacjach zastosowanych na powierzchni pokrowca, który jest dołączany do materaca. To właśnie one sprawiają, że leżąc na modelu, możemy odczuć delikatne masowanie. Element ten powoduje, że korzystanie z materaca jest jeszcze przyjemniejsze, a zrelaksowanie się staje się o wiele prostsze. Efekt masażu pozwala zredukować napięcie w naszych mięśniach, które mogą w końcu się rozluźnić. Dzięki temu nasz wypoczynek staje się lepszy, a organizm może się w pełni zregenerować.

Dla kogo efekt masażu w materacu?

Efekt masażu w materacach SleepMed - na czym polega?Efekt masażu w materacu to bez wątpienia cenna cecha. Sprawdzi się przede wszystkim u tych osób, które na co dzień mają problem z rozluźnieniem się i zrelaksowaniem. Może to wynikać na przykład ze zbyt dużej ilości obowiązków lub szybkiego stylu życia. Możliwość skorzystania z masażu podczas leżenia na materacu przypadnie do gustu również tym, którzy bardzo łatwo się spinają i denerwują, przez co w ich ciele gromadzi się duża ilość napięcia. Efekt ten docenią też ci, którzy poszukują komfortu na najwyższym poziomie i pragną, aby ich sypialnia zapewniała wrażenie luksusu niczym w pięciogwiazdkowym hotelu.

Materace SleepMed z efektem masażu

Model SleepMed Comfort Plus to jeden z produktów, który wyróżnia się odczuwalnym efektem masażu. Nie tylko to sprawia, że korzystanie z materaca jest tak komfortowe – przyczynia się do tego również wykorzystanie termoelastycznej pianki VitaRest®. Wyróżnia się ona innowacyjną technologią termoelastyczną, która sprawia, że podłoże snu dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury. Dzięki temu model gwarantuje idealne podparcie, które jest perfekcyjnie dopasowane do naszych potrzeb. Kręgosłup ma zapewnione optymalne wsparcie bez względu na to, jaką pozycję snu wybierzemy. Ciało jest odciążone, dzięki czemu możemy się w pełni rozluźnić. Z mięśni znika napięcie, zredukowany zostaje również dyskomfort czy ból. Warstwa pianki przyczynia się ponadto do zachowania optymalnego poziomu higieny snu ze względu na bardzo dobrą cyrkulację powietrza i oddychalność.
Ci, którzy poszukują wyjątkowego podłoża snu, na pewno docenią materac SleepMed Hybrid Supreme. Wyróżnia go nie tylko odczuwalny efekt masażu, ale przede wszystkim wypełnienie hybrydowe, które łączy w sobie właściwości pianek oraz sprężyn. Zastosowane w nim 7-strefowe sprężyny typu Multi zostały zaprojektowane w specjalny sposób, tak aby idealnie pasowały do anatomicznej budowy naszego ciała. Oferują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. To świadczy o znakomitej elastyczności punktowej, która jest szczególnie istotna dla par. Powoduje ona, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Oznacza to, że kiedy nasz partner podnosi się lub zmienia pozycję snu, nie dochodzi do nieprzyjemnego falowania materaca. Sprężyny odpowiadają również za zapewnienie solidnego, bezpiecznego podparcia dla kręgosłupa. Zestawiono je z warstwą termoelastycznej pianki Celsius® – Waterlily® i wysokoelastycznej VPPHR. Termoelastyczność sprawia, że materac dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury i redukuje napięcie nagromadzone w mięśniach. Pianka wysokoelastyczna z kolei zwiększa trwałość podłoża, a do tego umożliwia dobór preferowanej twardości. Modele hybrydowe, ze względu na użycie większej ilości warstw, charakteryzują się też większą wysokością. Model SleepMed Hybrid Supreme mierzy aż 29 centymetrów, co znacząco ułatwia proces wstawania z niego.

Jak jeszcze poprawić komfort wypoczynku?

Jeśli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć nasz poziom komfortu, poza wyborem materaca z odczuwalnym efektem masażu, poświęćmy też czas na to, aby odpowiednio dobrać poduszkę. Pełni ona niezwykle istotną funkcję, jaką jest zapewnienie optymalnego podparcia dla głowy i szyi. Poduszki SleepMed gwarantują anatomiczne wsparcie, które jest utrzymywane bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Są w stanie zniwelować ból karku i kręgosłupa, który mogliśmy doświadczać wcześniej.

Dla tych, którzy mają trudności ze skutecznym odprężeniem się, sprawdzi się poduszka SleepMed Supreme Pillow. Charakteryzuje się unikalnym, ergonomicznym kształtem, który jest idealnie dopasowany do naszych naturalnych krzywizn. Model został wykonany z carbonu, a na jego powierzchni zastosowano włókna węglowe, których zadaniem jest eliminacja ładunków elektrycznych, które kumulują się na ludzkim ciele. To działanie powoduje, że odczuwany przez nas poziom stresu zostaje znacznie zmniejszony. Dzięki temu możemy w pełni rozluźnić się i cieszyć się spokojnym, głębokim wypoczynkiem. Poduszka oprócz tego posiada specjalne otwory wentylacyjne, które gwarantują stały przepływ powietrza. Zapobiega to rozwojowi bakterii i wilgoci. Dobrym rozwiązaniem będzie również poduszka SleepMed Premium Pillow. Jej kształt jest uniwersalny, ale wykonano ją ze specjalnej pianki o wysokiej gęstości i otwarto-komórkowej strukturze, która indywidualnie dopasowuje się do ułożenia głowy, prawidłowo wspierając odcinek szyjny kręgosłupa. Pomaga też zmniejszyć napięcie odczuwane w tej części ciała. Poduszka ta będzie odpowiednia dla tych, którzy śpią na plecach i na boku.

Po długim, ciężkim dniu, jedyne, o czym myślimy, to odpoczynek. Warto zapewnić sobie taką przestrzeń do relaksu, w której będziemy mogli bez problemu się rozluźnić. Pomoże nam w tym materac SleepMed, który zawiera wiele przydatnych właściwości, takich jak na przykład odczuwalny efekt masażu.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.