Higiena snu to istotny aspekt, którego nie należy bagatelizować. Może on bowiem zadecydować o tym, czy będziemy mogli skutecznie się odprężyć i rozluźnić, czy też nie. Jak zadbać o to, aby poziom higieny był zawsze na jak najwyższym poziomie? Dowiedz się więcej!

Higiena snu – jak o nią zadbać?

Higiena snu to kluczowy czynnik dla jakościowego wypoczynku. Jeśli chcemy ją sobie zapewnić, powinniśmy szczególnie zadbać o zachowanie czystej i świeżej przestrzeni snu. Niezbędne będzie regularne sprzątanie, które powinno obejmować odkurzanie zarówno pomieszczenia, jak i samego materaca. W ten sposób możemy pozbyć się nadmiaru kurzu. Warto też pamiętać o systematycznym praniu pościeli – to najlepsza metoda na to, aby uniknąć obcowania z nadmiarem wilgoci i drobnoustrojów. Pościel powinno wrzucać się do prania mniej więcej raz na tydzień. Zwróćmy na to uwagę szczególnie wtedy, gdy mamy w domu zwierzaki, których sierść mogłaby przedostać się na naszą pościel. Dobrze też zainteresować się tym, z jakich materiałów są wykonane artykuły sypialniane, których używamy. Naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy len, zapewnią skuteczną cyrkulację powietrza, a do tego pozwolą naszej skórze oddychać. Nie dopuszczą również do nadmiernego nagromadzenia się drobnoustrojów. Niektóre sztuczne materiały nie cechują się wystarczającą przewiewnością, co może doprowadzić do nadmiernego pocenia się i silnego dyskomfortu.

Właściwości alergiczne

Materace SleepMed - idealne dla tych, którzy dbają o wysoki poziom higieny snuJeśli interesuje nas wysoki poziom higieny snu, pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę w materacu, to właściwości alergiczne. Modele SleepMed zawierają tę cechę, dzięki czemu mogą być swobodnie używane przez alergików i tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę. Dzięki temu działaniu na powierzchni materaca nie dochodzi do rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Zarówno podłoże, jak i sam wkład modelu jest wolny od szkodliwych czynników. Z racji tego alergicy mogą cieszyć się spokojnym, niezakłóconym snem. W przypadku materacy z serii Natura substancje wykorzystane w tworzeniu produktucałkowicie naturalne i pozbawione sztucznych związków chemicznych, które mogłyby przyczynić się do pojawienia się alergii. Warto wspomnieć o tym, że właściwości antyalergiczne posiada również pokrowiec, który jest dołączany do materaca.

Technologia Airforce

Coś, co da nam stuprocentową pewność, że nasz materac zapewni nam optymalny poziom higieny, to innowacyjna technologia Airforce. Została ona wykorzystana w wysokoelastycznej piance VPPHR i Flexifoam, które są budulcem materacy SleepMed. Technologia ta polega na specjalnym nacięciu pianek w tzw. kratkę wentylacyjną. Powierzchnia nacinana jest zarówno w pionie, jak i poziomie. Powstają w ten sposób otwarte komory, które stanowią ujście dla ciepłego, wilgotnego powietrza. Aby się go pozbyć, wystarczą naturalne ruchy na powierzchni materaca. Na jego miejsce zostaje zaczerpnięte czyste powietrze, które daje uczucie świeżości. Dzięki temu możliwy staje się maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca. Wentylacja jest na najwyższym poziomie, a do tego zapewniona jest wspaniała oddychalność, dzięki której nie grozi nam nie tylko pogorszenie higieny snu, ale i przegrzanie się czy nadmierne pocenie się.

Pokrowiec na materac

Kolejny element, który umożliwi nam zachowanie najwyższego poziomu higieny, to pokrowiec na materac. To element, który dołączany jest do modeli. Produkty z serii Standard i Hybrid zawierają pokrowiec Merced, który wyróżnia się specjalnym designem, umożliwiającym wysoką oddychalność wkładu i orzeźwiające uczucie podczas snu. Pokrowiec pokrywa elegancka, przyjemna w dotyku dzianina, na której zastosowane zostały specjalne perforacje, które gwarantują odczuwalny efekt masażu. Na jej powierzchni wykorzystano również elastyczne włókna, dzięki którym pokrowiec idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Boczne płaszczyzny modelu obszyto innowacyjną taśmą 3D, która dba o skuteczny obieg powietrza i odparowywanie wilgoci, dzięki czemu materac pozostaje suchy i chłodny. Za skuteczne odprowadzanie wilgoci odpowiada również apretura zmiękczająca, która dodatkowo zapewnia niezwykłą miękkość.

W przypadku modeli z kolekcji Plus i Hybrid możemy liczyć na pokrowiec Probiotex, którego podstawą jest dzianina Probiotex. Zawiera ona włókna wiskozowe, które zapewniają pokrowcu stylowy wygląd, a do tego zachowują stałe uczucie świeżości i czystości. W dzianinie zastosowano specjalną apreturę Purotex®, która wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu ilość alergenów na powierzchni materaca zmniejsza się o 93,7%.

Ochraniacz na materac

Jeśli chcemy jeszcze lepiej zadbać o naszą higienę snu, musimy zaopatrzyć się w ochraniacz na materac. To produkt dla osób, którym zależy nie tylko na zachowaniu jak najlepszej czystości, ale też ochronie materaca przed wszelkimi zabrudzeniami i zniszczeniami. Został on stworzony poprzez połączenie wysokiej jakości bawełny i oddychającej warstwy membrany PU. Z racji tego, że jest wodoodporny, skutecznie zapobiega przeciekaniu. Gwarantuje niezwykle skuteczną cyrkulację powietrza, dzięki czemu zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni czy grzybów. Korzystanie z ochraniacza pozwala znacząco przedłużyć żywotność materaca. Można go łatwo wyczyścić, ponieważ nadaje się do prania w temperaturze do 90 stopni Celsjusza. To niezbędna pozycja dla alergików, którym pozwoli na cieszenie się spokojnym, głębokim snem, bez obawy o wystąpienie nieprzyjemnej reakcji alergicznej. Użytkowanie go jest bardzo przyjemne, ponieważ dzięki gumie napinającej nie przesuwa się na powierzchni materaca.

Jeśli zatroszczymy się o higienę snu, możemy znacząco poprawić jakość naszego wypoczynku. Jak to zrobić? Bez wątpienia przydatne okażą się materace SleepMed, które poprzez swoje właściwości wyróżniają się znakomitą oddychalnością, przewiewnością, a do tego wykazują właściwości antyalergiczne.