To, jak czujemy się w naszej sypialni, ma szczególne znaczenie. Od tego bowiem zależy, czy będziemy mogli skutecznie się zrelaksować i odprężyć. Jeśli chcemy zadbać o to, aby nasza sypialnia była przytulna i komfortowa, powinniśmy zainwestować w jakościowe artykuły SleepMed, które sprawią, że o wiele milej będzie nam się tam spędzało czas.

Poczucie komfortu a jakość wypoczynku

Zadbanie o to, aby nasza sypialnia była komfortowa i przytulna, przyniesie nam wiele korzyści. W takiej przestrzeni o wiele łatwiej będzie nam się odprężyć. To przełoży się na skrócenie czasu zasypiania, a do tego może sprawić, że nasz sen będzie bardziej jakościowy i głęboki. O wprowadzenie wysokiego poziomu komfortu możemy zadbać, na przykład inwestując w jakościowe artykuły sypialniane. Znacznie przyjemniej będzie nam się relaksować, jeśli będziemy korzystać z komfortowych, miękkich w dotyku elementów. Chcąc mieć pewność, że w naszej sypialni uda nam się skutecznie się rozluźnić, możemy zdecydować się na dopasowanie kolorów ścian. Pośród jasnych, delikatnych barw jesteśmy bardziej odprężeni, a nasz umysł wyciszony. Odcienie nawiązujące do natury, takie jak jasna zieleń czy błękit, sprawią ponadto, że będziemy czuli się tam bezpiecznie, a sama sypialnia stanie się niezwykle przyjemną, przytulną przestrzenią.

Poduszki SleepMed

Przytulna i komfortowa przestrzeń, czyli artykuły SleepMed w sypialniJedną z rzeczy, której nie może zabraknąć w komfortowej sypialni, są poduszki. Posiadają one istotne zadanie – służą nie tylko za element dekoracyjny, ale też odpowiadają za zapewnienie optymalnego podparcia dla szyi. Dobór odpowiedniej poduszki pozwoli nam zagwarantować zdrowe, anatomiczne wsparcie dla naszych kręgów szyjnych, a do tego zapobiegnie nieprzyjemnym dolegliwościom, takim jak ból szyi, głowy czy też karku. Poduszka SleepMed Comfort Pillow charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, który został zaprojektowany specjalnie tak, aby pasować do naszych naturalnych krzywizn. Została wykonana z pianki termoelastycznej Visco, która reaguje na ciepło wytwarzane przez nasze ciało. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do kształtu głowy, a do tego odciąża szyję. Bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy, możemy cieszyć optymalnym podparciem. W poduszce zastosowano ponadto innowacyjną taśmę 3D, która gwarantuje stały przepływ powietrza wewnątrz wkładu i oddziałuje pozytywnie na poziom higieny snu.

Kolejny model, który skutecznie podwyższy poziom naszego komfortu, to SleepMed Supreme Pillow. Na tle innych poduszek wyróżnia ją fakt, że została wykonana z carbonu. Jej powierzchnia została wykończona włóknami węglowymi, które mają na celu wyeliminować ładunki elektryczne, które kumulują się na ludzkim ciele. Działanie to umożliwia zmniejszenie napięcia i zredukowanie stresu przez tego, kto korzysta z poduszki. Pomoże rozluźnić się nawet tym, którzy na co dzień zmagają się z silnym niepokojem. Oprócz tego poduszka zawiera specjalne otwory wentylacyjne, które zapewniają stałą cyrkulację powietrza i zapobiegają nagromadzeniu się bakterii, wilgoci, roztoczy czy innych drobnoustrojów. Dzięki temu może być swobodnie używana przez alergików.

Ochraniacz na materac SleepMed

Jeśli chcemy cieszyć się komfortem na najwyższym poziomie, zdecydowanie powinniśmy zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed. Dzięki niemu o wiele łatwiej będzie nam zadbać o bardzo dobry poziom higieny, który oddziałuje również na nasz komfort. Ochraniacz został stworzony z wykorzystaniem bawełny o wysokiej jakości oraz oddychającej warstwy membrany PU. Jego zadaniem jest ochrona materaca przed wszelkimi zabrudzeniami i zniszczeniami. Wpływa na znaczne przedłużenie żywotności modelu, co oznacza, że będziemy mogli korzystać z niego o wiele dłużej. Ochraniacz posiada działanie bakteriobójcze, a do tego zapobiega rozwojowi kurzu, roztoczy i innych szkodliwych zanieczyszczeń. Sprawdza się również w ochronie przed wilgocią – zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że przez nadmiar wilgoci dojdzie do pojawienia się pleśni czy grzybów. Ochraniacz jest prosty w czyszczeniu, ponieważ nadaje się do prania – wystarczy wrzucić go do prania do 90 stopni Celsjusza. Co więcej, jest bezszelestny, odporny na odgniecenia i nie przesuwa się, gdy korzystamy z materaca. Dzięki temu możemy być pewni, że komfort naszego wypoczynku nie ucierpi.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Elementem w sypialni, który w największym stopniu oddziałuje na nasz wypoczynek i zdolność do relaksu, jest materac. Model taki jak SleepMed Supreme Plus zagwarantuje nam idealne podłoże snu dzięki termoelastycznym właściwościom pianki VISCO. Za ich sprawą model dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn, odpowiadając na ciepło wytwarzane przez nasze ciało. Między powierzchnią a naszym ciałem nie ma wolnego miejsca. To sprawia, że możemy skutecznie się odprężyć. Zredukowanie napięcia i dyskomfortu powoduje również, że zarówno nasze mięśnie, jak i cały organizm mogą się w pełni zregenerować. Materac wykazuje ponadto właściwości ortopedyczne, co oznacza, że zapobiega powstawaniu lub pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Niweluje również ból pleców czy szyi. Co więcej, model wyróżnia się również odczuwalnym efektem masażu, który jest możliwy dzięki specjalnym perforacjom zastosowanym na powierzchni pokrowca.

Model SleepMed Natura Plus oferuje nam najwyższy komfort w naturalnym wydaniu. Sztuczne związki chemiczne zastąpiono w materacu naturalnymi komponentami, takimi jak olejek rycynowy lub sojowy. Za zachowanie wysokiego poziomu higieny snu odpowiada wysokoelastyczna pianka HR Bio, która ma otwartokomórkową strukturę i umożliwia skuteczny przepływ powietrza. Pianka NATURALIS® redukuje nacisk punktowy, z kolei pianka Visco Bio cechuje się działaniem termoelastycznym oraz specjalnym wyprofilowaniem w 7 stref twardości.

Komfort w sypialni odgrywa kluczową rolę. Musimy czuć się tam swobodnie i bezpiecznie, abyśmy mogli skutecznie się zrelaksować. Na szczęście możemy łatwo o to zadbać, wykorzystując artykuły sypialniane SleepMed, które wyróżniają się wysoką jakością i przydatnymi właściwościami.

wyrób medyczny
Materac SleepMed Supreme Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.