To, czy nasz sen jest jakościowy, odgrywa kluczową rolę. Aspekt ten oddziałuje na wiele czynników – nasze samopoczucie, koncentrację czy regenerację organizmu. Powinniśmy upewnić się, że możemy wypocząć na odpowiednim poziomie. Jak to zrobić? Pomogą w tym materace SleepMed, które skutecznie poprawiają jakość snu!

Dlaczego należy zadbać o jakość snu?

Musimy pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko to, ile śpimy, ale też to, jak śpimy. Nawet jeśli będziemy przesypiać zalecaną liczbę godzin, lecz nasz sen nie będzie jakościowy i efektywny, obudzimy się niewyspani i niewypoczęci. Dlatego jakość snu jest tak istotna. Decyduje o tym, czy nasz organizm będzie mógł się w pełni zregenerować i oddziałuje na nasze samopoczucie po obudzeniu. Dbając o komfortowy wypoczynek, możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak problemy z zaśnięciem, trudności z koncentracją, nadmierne zmęczenie czy rozdrażnienie. Jakość snu możemy poprawić na różne sposoby. Sprzyja jej relaksująca wieczorna rutyna, którą praktykujemy przed zaśnięciem czy też zachowanie odpowiedniego poziomu higieny snu. W największym stopniu jednak oddziałuje na nią materac, na którym śpimy. Należy zatem dopilnować, aby był to model, który zaspokaja nasze potrzeby i umożliwia jakościowy sen.

Technologia termoelastyczna

Jak materace SleepMed poprawiają jakość snu?W podwyższeniu jakości snu pomogą materace SleepMed, które wyróżniają się wieloma korzystnymi właściwościami. Mowa tu między innymi o termoelastyczności. To wyjątkowa technologia, która gwarantuje idealne dopasowanie podłoża do naturalnych krzywizn użytkownika. Wynika to z tego, że materac reaguje na wytwarzaną przez ciało temperaturę i na jej podstawie modeluje się i dostosowuje do danej osoby. Gwarantuje to indywidualne podparcie, dzięki któremu całe ciało może się odprężyć. Model o działaniu termoelastycznym pomoże również w zlikwidowaniu napięcia, które na co dzień gromadzi się w mięśniach. Wykazuje działanie przeciwbólowe, a do tego dba o optymalny komfort termiczny. Cechuje się również właściwościami przeciwodleżynowymi. Powodem, dla którego wiele osób decyduje się na materac termoelastyczny, jest wyjątkowe uczucie otulenia, które możemy odczuć, kładąc się na jego powierzchni. Dzięki niemu możemy skutecznie się rozluźnić, a nasz sen staje się o wiele bardziej komfortowy. W produktach SleepMed możemy dokonać wyboru pomiędzy różnymi piankami termoelastycznymi, takimi jak VitaRest®, Celsius-Waterlily® i naturalna Visco Bio. Pianki są wyprofilowane w 7 stref twardości, co oznacza, że powierzchnia materaca dzieli się na strefę głowy, barku, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud, łydek i stóp. Każda z tych części ciała ma zapewnione solidne, anatomiczne wsparcie.

Regulacja twardości

Kolejny cecha materacy SleepMed, która zawsze pozwoli nam cieszyć się jakościowym wypoczynkiem, to regulacja twardości. To bardzo przydatna właściwość, zwłaszcza, że materac to produkt, który kupujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. W tym czasie jednak możemy przybrać na wadze, schudnąć albo nabawić się problemów zdrowotnych. Na skutek tego nasze preferencje dotyczące stopnia twardości powierzchni mogą się zmienić. W przypadku modeli SleepMed nie musimy wtedy myśleć o zakupie nowego produktu – wystarczy, że po prostu zmienimy twardość. W materacach z serii Standard i Hybrid posłuży nam do tego ruchoma warstwa pianki VitaRest®, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę modelu, aby zgodnie z uznaniem utwardzić lub zmiękczyć podłoże snu. Artykuły z kolekcji Plus i Hybrid Plus posiadają za to odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który można swobodnie przepiąć na inną stronę. Możemy też wykorzystać go jako dodatkowy materac nawierzchniowy, na przykład na kanapę. Oprócz tego dostępne są maty z kokosa, które skutecznie zwiększają twardość powierzchni, a także poprawiają żywotność produktu. W ten sposób materace SleepMed oferują aż 6 różnych twardości.

Optymalna cyrkulacja powietrza

To, w jakich warunkach śpimy, bezpośrednio oddziałuje na jakość naszego wypoczynku. Powinniśmy zatem dopilnować, aby nasze otoczenie snu było czyste i świeże. W materacach SleepMed zagwarantuje nam to wyjątkowa technologia Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianek w tzw. kratkę wentylacyjną, co umożliwia najlepszy przepływ powietrza we wnętrzu wkładu. Działanie to sprawia, że materac wyróżnia się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza i przewiewnością. Pozwala naszej skórze oddychać, a do tego zapobiega gromadzeniu się szkodliwych drobnoustrojów, takich jak bakterie, kurz czy roztocza. Niweluje też nadmiar wilgoci, nie dopuszczając do rozwoju pleśni czy grzybów i ograniczając pocenie. Dzięki temu jest to odpowiedni produkt dla wszystkich, również dla tych, którzy zmagają się z alergią. Higienę snu poprawia również zdejmowalny pokrowiec, który chroni materac przed zabrudzeniami oraz zniszczeniami i nadaje się do prania. Dbanie o czystość materaca wpłynie korzystnie nie tylko na jakość snu, ale też żywotność produktu.

Elastyczność punktowa

W modelach hybrydowych marki SleepMed, takich jak SleepMed Hybrid Supreme Plus, możemy cieszyć się również ze znakomitej elastyczności punktowej. Właściwość ta powoduje, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym odczuwa nacisk. Dzięki temu nasze ciało ma zapewnione komfortowe, punktowe podparcie i anatomiczne wsparcie. Co więcej, oznacza to, że nie musimy obawiać się nieprzyjemnego efektu falowania. Będzie to istotne szczególnie dla osób śpiących z partnerem. Elastyczność punktowa powoduje, że nawet gdy druga osoba podnosi się lub zmienia pozycję snu, w naszą stronę nie są przekazywane drgania materaca. W ten sposób możemy spać spokojnie.

Możemy poprawić jakość naszego wypoczynku na wiele różnych sposobów. Pomoże w tym opracowanie wieczornej rutyny czy zachowanie odpowiedniego poziomu higieny snu. Kluczowym aspektem będzie jednak dobór odpowiedniego materaca. Używając model SleepMed, możemy być pewni, że skutecznie wypoczniemy.

wyrób medyczny
Materac SleepMed Hybrid Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.