Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak istotnym elementem życia jest zdrowy sen – dzięki odpoczynkowi regeneruje się cały organizm, wraca siła i rośnie pozytywna energia. Na dobry sen wpływa wiele czynników – liczą się warunki panujące w sypialni, jak światło, temperatura, czy wilgotność powietrza, ale również, a może przede wszystkim akcesoria sypialniane. Największą rolę odgrywa podłoże, które dba o zdrowie Twojego ciała i regenerację mięśni. 

Co wpływa na jakość snu? 

Liczy się oczywiście czas spędzony w łóżku. Jeśli śpisz mało, możesz zwiększyć potrzebę snu wykonując codziennie wybraną aktywność fizyczną. Bardzo ważnym elementem jest wstawanie o tej samej porze niezależnie od tego jak wyglądał sen i czy nadchodzący dzień jest akurat wolnym, czy nie. Dzięki temu zabiegowi zachowasz rytm okołodobowy. Odpuść sobie kawę, papierosy, napoje energetyczne, czy alkohol, a przynajmniej znacznie ogranicz te używki. Napoje o wysokiej zawartości kofeiny powinieneś pić tylko rano. Ostatniego papierosa należałoby zapalić około 3 godziny przed sen, ale maksymalną granicą jest 30 minut. Istotna jest również ekspozycja na światło – w ciągu dnia powinieneś jak najwięcej korzystać ze światła dziennego. Wieczorem oświetlenie powinno być ciepłe, żółte – dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie Ci zasnąć. Nie zapomnij również o odpoczynku psychicznym – bardzo ważny jest relaks, który pozwala szybciej zasnąć. Niezwykle ważne jest także odpowiednie podłoże.

Czy materac nawierzchniowy to dobry wybór?

Materac nawierzchniowy - idealne rozwiązanie dla każdego!Produkt ten przyda się każdemu, kto chce zadbać o dobry sen. Przekładka pozwoli zmiękczyć powierzchnię, na której śpisz, a także sprawić, że będzie ona twardsza – to Ty określasz czego akurat potrzebujesz. Materac nawierzchniowy 100×200 przyda się, jeśli Twój materac bazowy odkształcił się, a Ty nie chcesz kupować nowego. Cienki materac nawierzchniowy wyrówna wgłębienia, a Twój sen znowu będzie komfortowy. Nakładka chroni również materac przed zużyciem i zapewnia podparcie dla całego ciała. Jest to również bardzo higieniczny wybór, ponieważ pokrowiec produktu możesz regularnie prać, a jego wypełnienie zapewnia optymalną wentylację. Będzie również dobrą opcją na dodatkowe posłanie dla gości, a także może poprawić jakość snu na niewygodnym hotelowym materacu, czy zastąpić karimatę podczas biwakowania.

Wybieraj świadomie

Gdy kupujesz materac nawierzchniowy kieruj się nie tylko ceną, ale również jakością. Jeśli wybierzesz produkt, który wyróżnia się solidnym wykonaniem, możesz być pewny, że posłuży Ci przez lata. Model Hilding Bass to perfekcyjna opcja dla tych, którzy preferują twardsze podłoża. Został wypełniony pianką wysokoelastyczną, dzięki czemu jest odpowiednio sztywny, ale zapewnia też uczucie miękkości. Jest niezwykle higieniczny, ponieważ posiada pralny pokrowiec, o który możesz regularnie dbać. Zapewnia to wysoką jakość i higienę snu. Jest również bezpieczny dla alergików, ponieważ blokuje rozwój bakterii i drobnoustrojów. Produkt możesz w bardzo łatwy sposób zrolować – dzięki temu zabierzesz go gdziekolwiek zechcesz. 

Materac nawierzchniowy przyda się w praktycznie każdym domu. To produkt uniwersalny i niezwykle wygodny. Posiada wiele funkcji i spełni wymagania nawet niezwykle wymagających klientów!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/