Każdy człowiek powinien spać średnio 8 godzin w ciągu doby, co daje łącznie około ⅓ życia spędzonego w łóżku. To bardzo dużo czasu, który warto spożytkować nie tylko na komfortowy, ale i efektywny wypoczynek. Aby tak się stało, pomocny może okazać się materac sprężynowy 160×200

Zalety materaca sprężynowego

Chcesz kupić nowy materac i zastanawiasz się, czy kieszeniowy będzie dobrym wyborem? Odpowiedź brzmi jak najbardziej tak! W tego typu modelach każda sprężyna pracuje samodzielnie, dzięki czemu podłoże dostosowuje się do pozycji ciała i wywieranych nacisków. Elementy wypełnienia są dobrane w taki sposób, aby podłoże było możliwie jak najbardziej wytrzymałe – w końcu każdy chce, aby zakupiony wyrób towarzyszył użytkownikom przez długie lata. Ogromną zaletą materaców kieszeniowych jest fakt, iż są odpowiednie dla każdego. Wspaniale sprawdzą się w sypialni u seniora, u osoby cierpiącej z powodu bólu kręgosłupa, u par o dużej różnicy wagowej, a także u użytkowników, którzy nie posiadają szczególnych wymagań dotyczących materaca. Sprężyny są ciche i delikatne, dzięki czemu zmiana pozycji partnera w trakcie snu jest nieodczuwalna dla drugiej osoby. Wystarczy wybrać odpowiednią twardość i cieszyć się podłożem do snu, które zapewnia komfort każdemu.

Jaki model wybrać?

Materac sprężynowy gwarancją wygodnego snuWybór odpowiedniego modelu zawsze jest najtrudniejszym zadaniem. Jak się bowiem okazuje, rozmiar, choć jest istotnym kryterium, mimo wszystko nie jest jedynym aspektem, na który należy zwrócić uwagę. Szalenie istotny jest również stopień twardości, cena, czy też rodzaj wypełnienia. Osoby o większej wadze, preferujące sen na twardym podłożu powinny zwrócić uwagę na materac kieszeniowy Hilding Pasodoble. Jest to model, który został niejednokrotnie doceniony przez ekspertów, a jego właściwości prozdrowotne zostały nagrodzone Certyfikatem Szwajcarskiego Instytutu AEH. Warstwa maty kokosowej pełni w tym modelu funkcję warstwy utwardzającej. Ponadto, dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom podwyższa higienę użytkowania podłoża. Dla osób poszukujących czegoś mniej twardego również można znaleźć produkt idealny – jest to dwustronny Hilding Makarena, który swoje właściwości zawdzięcza piance lateksowej, termoelastycznej i FlexiFoam, a także sprężynom multipocket.

Materac sprężynowy nie musi być drogi!

Panuje błędne przekonanie, że materace sprężynowe to bardzo drogie produkty. Sam proces produkcji takiego wyrobu nie należy bowiem do najtańszych – zakup elementów składowych, a następnie umiejętne połączenie ich to nie lada wyzwanie. Zagłębiając się w ofertę sklepów z materacami można jednak zauważyć, że są do wyboru również przystępne cenowo propozycje. Jedną z nich jest Hilding Zorba – materac odwracalny o dwóch twardościach, który doskonale sprawdzi się nawet w przypadku bardzo wymagających użytkowników.

Jeśli zależy Ci na tym, aby materac naprawdę wytrzymał wiele lat, a przy okazji miał właściwości prozdrowotne – bez zastanowienia wybierze jeden z modeli sprężynowych. Posiadają ogromną ilość zalet, a przy okazji są antyalergiczne!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/