Długość naszego snu zależy od wieku, jednak każdy z nas przeznacza na tę czynność aż ⅓ swojego życia. Warto zatem spędzić ten czas w komfortowych warunkach, jakie zapewnić może jedynie właściwie skomponowane łóżko. Powinno ono składać się z dwóch najważniejszych czynników – materaca z odpowiednim pokrowcem oraz poduszki. 

Materace SleepMed – charakterystyka

Zdrowy sen stanowi niezwykle ważny element w naszym życiu. Umożliwia on nie tylko prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, ale także wspomaga odporność, metabolizm czy sprawność – zarówno pod kątem fizycznym, jak i umysłowym. Na jakość oraz odpowiednią długość naszego wypoczynku korzystnie wpływają materace SleepMed. Są to produkty ze statusem wyrobu medycznego, które wyróżniają się pod wieloma względami, w tym zastosowaniem technologii Airforce. W ten sposób, wewnątrz wypełnienia możliwy jest maksymalny obieg powietrza. Wspomaga to higieniczność oraz antyalergiczność podłoża do spania. Oprócz tego, materace SleepMed mają możliwość regulowania twardości poprzez wykorzystanie maty kokosowej i odpinanie tego topu. Przekłada się to na możliwość dopasowania stopnia twardości do aktualnych preferencji użytkownika.

Pokrowce na materace SleepMed – czym się wyróżniają?

Pokrowce, poduszki i materace SleepMed - jak wpływają na jakość snuNiezależnie od licznych cech oraz właściwości, materac może być wyposażony tylko w jeden pokrowiec. W ofercie SleepMed wyróżnić można dwa rodzaje pokrowców, a pierwszym z nich jest Merced, które znajdziemy w modelach z kolekcji Standard oraz Hybrid. Wspomagają one cyrkulację powietrza, są elegancją, a powłoki dzianiny nasączone specjalną apreturą zmiękczającą, która zwiększa odparowanie wilgoci i nadaje jej niezwykłą miękkość. Natomiast materace SleepMed z kolekcji Plus i Hybrid Plus wyposażono w pokrowce Probiotex, które wyróżniają się delikatnością, przeciwnością oraz wykorzystaniem technologii aktywnych probiotyków. W ten sposób możliwe jest zmniejszenie ilości alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni podłoża do spania o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko snu.

Poduszki SleepMed – dlaczego warto w nie zainwestować? 

Komfortowe łóżko uwzględnia również inne akcesoria, takie jak poduszka, odpowiadająca za wsparcie górnej części ciała, co jest możliwe poprzez unikalną budowę. Wewnątrz wykorzystano piankę, która ugina się pod ciężarem głowy i idealnie dopasowuje się do jej anatomicznych kształtów. W ten sposób wspomaga stabilizację kręgosłupa w odcinku szyjnym, a także wspiera barki i odciąża mięśnie, umożliwiając ich całkowitą regenerację. Co więcej, poduszki, podobnie jak materace SleepMed wyróżniają się:

  • antyalergicznymi i higienicznymi warunkami do wypoczynku,
  • wysoką wentylacją wypełnienia,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Każdy z tych produktów w korzystnie wpływa na jakość i długość naszego snu. Z uwagi na to, warto wyposażyć w nie swoje łóżko. W ten sposób zagwarantujemy sobie nie tylko dobre samopoczucie, ale również prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/