Niektórym trudno uwierzyć, jak wielkie znaczenie ma dobór odpowiedniego materaca. Jest to ważne szczególnie w przypadku osób, które mają szczególne wymagania – do tej grupy należą między innymi alergicy. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania podłoża do snu?

Odpowiednia wentylacja to podstawa

Materac do spania dla alergika musi przede wszystkim zapewniać odpowiednią wentylację. Wbrew pozorom to właśnie podłoże, na którym śpisz odgrywa ogromną rolę w kwestii nasilania, bądź hamowania objawów alergii. Nie jest prane zbyt często, stale leży w jednym miejscu i jest narażone na sporo czynników zewnętrznych. W sypialni chcąc nie chcąc znajduje się cała masa alergenów. Jak temu zapobiec? Podczas wybierania odpowiedniego materaca dla siebie, zwróć uwagę na to, czy została użyta jakakolwiek innowacyjna technologia. Przykładem takiego rozwiązania jest utworzenie specjalnych profilowań i nacięć we wkładzie materaca. To właśnie one zapewniają odpowiedni przepływ powietrza we wnętrzu i uniemożliwiają gromadzenie się szkodliwych mikroorganizmów. Przykładem wyrobu, który posiada tę cechę jest Hilding Tango – materac stworzony na bazie sprężyn kieszeniowych. Poza właściwościami antyalergicznymi oferuje użytkownikowi niespotykaną wygodę i elastyczność punktową. Na uwagę zasługuje również fakt, iż jest to produkt dwustronny – regularne zmienianie stron produktu przedłuża jego trwałość, a ponadto daje możliwość wyboru pomiędzy dwiema różnymi twardościami.

Pokrowiec – on też ma znaczenie

Materace dla alergika - na co zwrócić uwagę?Panuje błędne przekonanie, że pokrowiec jest nieznaczącym elementem. W końcu i tak zawsze jest przykryty prześcieradłem. Nic bardziej mylnego – ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o materac dla alergika. Dlaczego? Jest to część podłoża do spania, która znajduje się najbliżej ciała użytkownika. Często to właśnie pokrowiec ma kontakt z delikatną skórą i wpływa na występowanie podrażnień. Jakie zatem powinien mieć cechy? Przede wszystkim musi być wykonany z materiałów antyalergicznych, które nie wywołują alergii, a jednocześnie stanowią wspaniałą barierę pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem materaca. Wybierając model Hilding Flamenco możesz mieć pewność, że oba pokrowce, które możesz wybrać idealnie spełnią swoją funkcję. Tencel/Tencel NEW to propozycja wykonana z nowoczesnych włókien wiskozowych, dzięki czemu bezkonkurencyjnie kontroluje poziom wilgotności i absorbuje ją bezpośrednio z ciała użytkownika. Taki właściwości sprawiają, że higiena snu jest na najwyższym poziomie. Velvet/Velvet NEW to również wybór, którego żaden alergik nie pożałuje. Innowacyjna technologia Purotex zastosowana podczas jego produkcji sprawia, że zawarte w pokrowcu mikrokapsułki stopniowo pękają i uwalniają probiotyki zwalczające alergeny. Obie propozycje można w łatwy i szybki sposób zdjąć i wyprać w pralce.

Chcesz mieć pewność? Wybierz certyfikowany produkt!

Doskonale rozumiemy, że alergia potrafi znacząco wpłynąć na jakość życia. Ciągle towarzyszący katar i złe samopoczucie to coś, z czym mało kto potrafi sobie dobrze poradzić. Nic więc dziwnego, że niektórzy chcą być stuprocentowo pewni swojego wyboru. Zaufaj ekspertom i wybierz wyrób, który został wyróżniony licznymi certyfikatami! Hilding Pasodoble to propozycja idealna – uzyskał Oeko-Tex Standard 100, który jest światowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Ponadto posiada status wyrobu medycznego i certyfikat jakości AEH. Dzięki tym dwóm tytułom można mieć pewność, że ergonomia, higiena, klimat i trwałość są na najwyższym poziomie. Nie bez znaczenia pozostaje mata kokosowa umieszczona we wnętrzu wyrobu – odpowiada ona za optymalny przepływ powietrza i chroni materac przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów.

Rozumiemy, że potrzeby alergików nieco się różnią. Wybierz jeden z powyższych modeli i ciesz się możliwością zdrowego snu bez objawów uporczywej alergii.