Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko spało spokojnie i było bezpieczne przez całą noc. Aby możliwie jak najbardziej zwiększyć szanse na małą liczbę pobudek w nocy, warto zadbać o dobre warunki w dziecięcym pokoiku. Jednym z pierwszych elementów, na jakie trzeba zwrócić uwagę jest materac – musi być wygodny i przystosowany do zmieniających się potrzeb maluszka.

Bezpieczeństwo i wygoda

Na rynku jest zdecydowanie mniej materacyków przeznaczonych dla dzieci niż tych przeznaczonych dla dorosłych. Niestety nie oznacza to, że wybór automatycznie staje się prosty – w dalszym ciągu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów: między innymi na to, z jakich materiałów jest wykonane podłoże, jakiej jest wielkości i co znajduje się w jego wnętrzu. Najlepiej zdecydować się na modele wyprodukowane przez znanych i cenionych producentów – dzięki temu można mieć pewność, że wybrany wyrób jest odpowiedni. Hilding Safety Smyk to wspaniała propozycja, która wyróżnia się swoim niecodziennym, łódeczkowym kształtem. Podwyższone boki sprawiają, że dziecko nie wypadnie poza materac i nie zrobi sobie krzywdy obijając się o barierki łóżeczka. Jest to produkt dedykowany rodzicom, którzy pragną zakupić swojemu maluszkowi materac średniej twardości. W jego wnętrzu znajduje się pianka wysokoelastyczna, która charakteryzuje się wysoką sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia oraz pianka poliuretanowa FlexiFoam, której struktura i gęstość zapewniają przystosowanie się do kształtu ciała.

Sprawdź najlepsze materace dziecięce dla swojej pociechy!Bestseller wśród materaców dziecięcych

Dobre opinie i niska cena to coś, co potrafi zachęcić do zakupu modelu Hilding Dobranocka, który został wypełniony pianką FlexiFoam. To innowacyjny rodzaj pianki poliuretanowej, który cechuje się wysoką elastycznością i plastycznością, a ponadto przystosowuje się do kształtu ciała dziecka. Obie strony wyrobu są przeznaczone do użytkowania, a ich regularna zmiana znacznie wydłuży czas eksploatacji podłoża. Wszystkie materiały zastosowane w produkcji materaca są bezpieczne, a producent udziela na niego aż pięcioletnią gwarancję obejmującą odkształcenia i nieprawidłową pracę materaca.

Materac dziecięcy o wysokim stopniu twardości

Zdarza się tak, że lekarz lub fizjoterapeuta zaleca zakup materaca twardego. W takiej sytuacji dwa powyższe modele się nie sprawdzą, ale na ratunek przychodzi Hilding Kołysanka. Wypełnienie składa się z innowacyjnej pianki poliuretanowej FlexiFoam oraz z warstwy maty kokosowej. Mało kto zdaje sobie sprawę z tej właściwości, ale to właśnie ona jest odpowiedzialna za podwyższoną twardość materaca przy zachowaniu jego sprężystości i elastyczności. Poza tym, ma jeszcze jedną ogromną zaletę – doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu chroni materac przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów. Można mieć pewność, że sen maluszka jest zdrowy i higieniczny. Ten, podobnie jak i inne modele są wyposażone w zdejmowany pokrowiec, który bez obaw można prać w pralce. Jego zdejmowanie jest bardzo łatwe – głównie za sprawą funkcjonalnego zamka rozdzielczego.

Materace dziecięce absolutnie nie powinny być wybrane przypadkowo. Warto skonsultować ten wybór z lekarzem lub fizjoterapeutą, który doradzi, na jakie produkty zwracać uwagę, a które omijać szerokim łukiem. Powyższe propozycje to pewne modele, które uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.