Prawidłowy sen jest ważny dla każdego człowieka. Zapewnia on odpowiednie samopoczucie, energię na cały dzień oraz regenerację całego ciała. Jednak główną rolą materaca jest zapewnienie prawidłowego podparcia kręgosłupa oraz umożliwienie efektywnego snu. Z uwagi na ten fakt stworzono materace ze statusem wyrobu medycznego, które w pozytywny sposób wpływają na plecy użytkownika. W jaki sposób? 

Czym są materace medyczne? 

Materace ze statusem wyrobu medycznego to specjalne produkty, które zostały poddane licznym testom oraz badaniom medycznym. Dzięki temu zostały potwierdzone ich właściwości prozdrowotne, które w korzystny sposób wpływają na kręgosłup osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Możliwe to jest poprzez idealne dopasowanie się wkładu do budowy ciała użytkownika oraz zapewnianie fizjologicznego ułożenia kręgosłupa. Każdy materac ze statusem wyrobu medycznego wysokiej jakości posiada certyfikat jakości AEH, który potwierdza, że produkt spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Jednak poza tym tego typu podłoża mają wiele różnych cech, które wynikają z zastosowanego wkładu.

Materace ze statusem wyrobu medycznego, czyli jakie?

Poznaj najlepsze materace ze statusem wyrobu medycznegoW lokalnych sklepach znaleźć można wiele modeli, które idealnie sprawdzą się dla osób w różnym wieku oraz z odmiennymi preferencjami odnośnie twardości. Nic zatem dziwnego, że kupić tam można materace ze statusem wyrobu medycznego, które kierowane są głównie do osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Wśród nich znaleźć można materac piankowy Hilding Salsa. Charakteryzuje się on innowacyjną pianką poliuretanową cechującą się wysoką elastycznością i plastycznością. Zastosowano również termoelastyczną piankę Visco, która reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała. W ten sposób może idealnie dopasować się do anatomicznej budowy użytkownika i w prawidłowy sposób podpierać kręgosłup. Ponadto model ten jest przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Wśród materacy sprężynowych znaleźć można dwa materace:

  • Hilding Pasodoble – wewnątrz posiada antyalergiczne włókno kokosowe oraz wpływające na twardość włókno sizal,
  • Hilding Makarena – posiada termoelastyczną piankę Visco oraz cechujący się antyalergicznością lateks.

Są one bardzo podobne, ponieważ posiadają redukujący drgania wkład sprężynowy, który zapewnia również wysoką elastyczność punktową. We wkładzie znajduje się pianka FlexiFoam, która gwarantuje sprężystość i plastyczność. Jednak  wyróżnia je odczuwalny stopień twardości, który dobierany jest na podstawie wagi oraz indywidualnych preferencji.

Materace ze statusem wyrobu medycznego – dla kogo? 

Na rynku znaleźć można wiele różnych rzeczy, które w pozytywny sposób wpływają na jakość snu. Zalicza się tutaj poduszki, kołdrę czy materace do spania, które odgrywają najważniejszą rolę. Liczne modele dostępne w ofercie dopasowane są do osób o mniejszej oraz większej wadze, dzięki czemu można wybrać idealny model. Ponadto każdy z nich cechuje się antyalergicznością, kórą docenią alergicy. Dodatkowo, materace ze statusem wyrobu medycznego będą idealne dla:

  • osób aktywnych,
  • osób profilaktycznie dbających o kręgosłup,
  • osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa,
  • osób starszych.

Materace ze statusem wyrobu medycznego są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zdrowym i higienicznym wypoczynku. W idealny sposób dopasowują się do kręgosłupa, jednocześnie umożliwiając optymalną cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Pozwala to na zachowanie higieniczności i wysokich standardów wypoczynku dla każdego użytkownika niezależnie od stanu zdrowia.