Każdy z nas na sen przeznacza aż ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto postawić na wysokiej jakości podłoże do spania, jakim jest materac, który wspiera kręgosłup oraz stabilizuje nasze ciało. W ten sposób zapewnia energię na cały dzień, dobry humor oraz umożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Zatem, czym powinno się wyróżniać? 

Materac do spania a antyalergiczne warunki wypoczynku

Coraz więcej osób zmaga się z alergiami. Można z nimi walczyć na wiele sposobów, w tym poprzez zainwestowanie w antyalergiczne podłoże do spania dostępne w wielu miastach, takich jak Wołomin. Wyróżnia się on specjalistyczną konstrukcją, gwarantującą osobie uczulonej spokojny sen poprzez redukowanie objawów alergii. Oprócz podstawowych aspektów, jakim jest dbanie o ogólną higienę sypialni, tego typu produkty charakteryzują się:

  • przeciwnością,
  • ograniczeniem rozwoju bakterii lub pleśni,
  • zapobieganiem gromadzeniu alergenów.

Materac do spania a odpowiednia twardość produktu

3 cechy, jakimi powinien wyróżniać się każdy materac dostępny w lokalnej ofercie!Każdy produkt do spania odznacza się twardością. Stanowi ona subiektywne dla każdego z nas odczucie, które jest ustalane na podstawie wagi oraz osobistych preferencji. Modele dostępne w wielu miastach, takich jak Świętochłowice, są oznaczone literą „H” pochodzącą od angielskiego słowa „hardness”, czyli twardość. Wyróżnia się:

  • H1 – materac miękki, dla osób ważących mniej niż 60 kg,
  • H2 – materac średnio twardy, dla osób ważących 60-80 kg,
  • H3 – materac twardy, dla osób ważących 80-100 kg,
  • H4 – materac bardzo twardy, dla osób ważących więcej niż 100 kg.

Prawidłowe dopasowanie twardości do wagi jest niezwykle ważne, gdyż tylko wtedy są w stanie prawidłowo wspierać sylwetkę użytkownika i kręgosłup.

Materac do spania a rozmiar wybranego modelu

Ostatnią, ale równie ważną kwestią, jaką należy uwzględnić przy wyborze podłoża do spania, jest rozmiar. Jak się okazuje, to właśnie od niego zależy ilość dostępnego miejsca, które gwarantuje komfortowy sen oraz wygodne ułożenie się. Uwzględnia się tutaj długość materaca, która standardowo wynosi 200 cm oraz szerokość. Na współczesnym rynku mamy dostęp do produktów:

  • wąskich, np. 80×200 czy 100×200 – zalecane singlom oraz do małych sypialni,
  • średnich, np. 100×200 czy 120×200 – zalecane singlom, którzy nie muszą martwić się o metraż sypialni,
  • szerokich, np. 160×200 czy 180×200 – zalecane parom oraz osobom, które dysponują dużą sypialnią.

W trosce o zdrowy i spokojny sen warto wyposażyć łóżko w wysokiej jakości produkty do spania. Wyróżnić tutaj można poduszkę, kołdrę czy materac. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio dopasować je do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika.