Na czym polega wyjątkowość termoelastycznych materacy? We wnętrzu takiego modelu znaleźć można piankę Visco, która dopasowuje się do ciała nieco inaczej niż tradycyjne materiały wypełnienia w materacach. Materac Visco 90×190 to nieduży model, który może okazać się idealnym wyborem dla kogoś zmagającego się z bólem pleców lub ciągłym uczuciem niewygody podczas snu.

Czym charakteryzują się materace Visco?

Materace Visco cechują się przede wszystkim wyjątkową elastycznością punktową i dopasowaniem powierzchni do kształtu ciała leżącej na nich osoby. Wszystko to za sprawą termoelastycznej pianki Visco, którą umieszcza się w wierzchniej warstwie materaca, dokładnie tej, którą od odpoczywającej osoby dzieli wyłącznie prześcieradło i cienki materiał pokrowca. Pianka termoelastyczna reaguje na nacisk inaczej niż znane dotychczas materiały wykorzystywane do produkcji materacy. Reaguje ona na temperaturę ludzkiego ciała, pod której wpływem dopasowuje się do jego kształtów. Te niesamowite właściwości nie powinny nikogo zadziwiać – pianka Visco powstała w laboratoriach amerykańskiej agencji kosmicznej NASA na potrzeby amortyzacji w kapsułach kosmicznych.

Czym charakteryzują się materace Visco?Materac Visco 90×190 swoją konstrukcją nie różni się od innych popularnych modeli. Wewnątrz takiego materaca znaleźć można zazwyczaj podstawę wykonaną z pianki o innym składzie, która cechuje się większą stabilnością i może ustabilizować całą konstrukcję. Przykładem takiego materiału może być wysokoelastyczna pianka Flexifoam słynąca ze swojej odporności na odkształcenia i elastyczności, która jest pełni rolę podstawy w modelu Hilding Rumba. Istnieją także materace Visco, które opierają się na tradycyjnej konstrukcji sprężynowej – w tym przypadku sprężyny te, tak jak w modelu Hilding Makarena, wykonuje się w technologii Multipocket. Oznacza ona zmniejszenie każdej z nich i podwojenie ich ilości dla większej elastyczności punktowej materaca. Każda sprężyna zamykana jest w materiałowej kieszeni, aby mogła działać w pełni niezależnie i zawsze pozostawała na swoim miejscu.

Materace Visco 90×190 mogą być również modelami nawierzchniowymi. Tego rodzaju materace mają zaledwie kilka centymetrów wysokości i służą do wyrównania powierzchni innego materaca, poprawienia komfortu snu, lub zmiany odczuwalnej twardości. Nawierzchniowe materace Visco 90×190 to także możliwość dodania warstwy termoelastycznej pianki do materaca, który fabrycznie jej nie posiada.

W jakim rozmiarze nabyć można materac Visco?

Materac Visco 90×190 to dość uniwersalny model jednoosobowy, choć nie jest to oczywiście jedyny rozmiar tego rodzaju materacy, jaki można dostać w sklepach. Zastanawiając się nad tym, jaki rozmiar materaca Visco wybrać, najlepiej jest wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby, ponieważ i tak nie ma problemu z dostępnością różnych wymiarów każdego z modeli.

Dobry materac 90×190 sprawdzi się w większości przypadków, gdy modelu dla siebie poszukuje osoba sypiająca sama. Taki materac nie zajmuje zbyt wiele miejsca w sypialni, a jednocześnie zapewnia wystarczająco przestrzeni do snu, aby solidnie na nim wypocząć. Jaki materac Visco wybrać, gdy łóżko trzeba ustawić w naprawdę małym mieszkaniu? Do wyboru pozostają modele o szerokości 80 cm, które w ofercie marki Hilding występują jako najwęższa propozycja. Szerszy materac Visco często wybierany jest do większych sypialni, dla osób, które lubią mieć dużo przestrzeni podczas snu, lub takich, które ze względu na masywną budowę ciała potrzebują więcej miejsca. Jednoosobowe materace Visco to modele, których szerokość sięgać może nawet do 120 cm.

Jaki rozmiar materaca Visco powinna wybrać dla para? Dwuosobowy materac Visco powinien mieć przynajmniej 140 cm szerokości, aby obie odpoczywające na nim osoby mogły cieszyć się pełną wygodą. W ofercie marki Hilding znaleźć można także modele, których szerokość wynosi 160 albo nawet 180 cm. Przy takim wyborze jedynym ograniczeniem może być ilość miejsca w sypialni lub ewentualnie wymiary posiadanej już ramy łóżka.

Dla kogo wybór materaca Visco będzie najlepszym rozwiązaniem?

Pierwszą grupą ludzi, która z całą pewnością doceni właściwości termoaktywnej pianki już po kilku dniach używania materaca Visco, są osoby doświadczające bólów pleców lub zwyrodnień w obrębie kręgosłupa. Równomierne rozłożenie ciężaru ciała i dokładne dopasowanie się do jego kształtu to dla termoelastycznej pianki nic trudnego, za to kręgosłup zregeneruje się i wreszcie przestanie ciągle boleć. Materac Visco to dobry wybór także dla osób, które nie doświadczyły problemów z kręgosłupem, jednak są narażone na ich wystąpienie. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nadwaga, wady postawy – wszystkie te negatywnie wpływające czynniki warto zrównoważyć, dbając o swoje zdrowie przynajmniej podczas odpoczynku. Sen zajmuje człowiekowi przecież około jednej trzeciej całego życia!

Wybierając materac Visco rozsądnie postąpią również wszyscy ci, którzy mają problemy z zasypianiem, płytkim snem, często się wybudzają, nie mogą znaleźć wygodnej pozycji i budzą się z uczuciem sztywnienia stawów. Te objawy mogą wskazywać na niewygodny i źle dobrany materac, dlatego w przypadku ich zaobserwowania dobrze jest zwrócić uwagę na używany przez siebie model. Zdrowy, głęboki sen nocny to absolutna podstawa do prawidłowego funkcjonowania i cieszenia się dobrą kondycją.

Materac Visco to świetny wybór dla każdego, kto chciałby codziennie cieszyć się wygodą, jaką zapewnia warstwa termoelastycznej pianki. Rozważając tego rodzaju zakup, warto pamiętać, że jest to inwestycja nie tylko w wygodę, ale także w zdrowie. Potwierdzeniem tego faktu są medyczne modele materacy pochodzące od marki Hilding wykończone termoelastyczną pianką – każdy z nich przeszedł serię testów, przez co dziś może być nazywany wyrobem medycznym.