Sypialnia to pomieszczenie, w którym każdy z nas może odpocząć po ciężkim dniu. Głównym elementem tego pokoju jest łóżko, które zapewni zdrowy sen, umożliwiający prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jego podstawowym elementem jest materac, jednak warto również pamiętać o kołdrze. W dzisiejszych czasach możemy postawić na ekologiczne rozwiązania, czyli kołdry z wypełnieniem naturalnym!

Kołdra naturalna – czyli jaka? 

Mianem kołdry naturalnej określa się produkty do spania, które zostały wykonane w całości z materiałów oraz surowców naturalnego pochodzenia. Oznacza to, że na rynku mamy dostęp do takich produktów, jak:

  • kołdra puchowa
  • kołdra z pierza,
  • kołdra wełniana,
  • kołdra bambusowa,
  • kołdra jedwabna.

Mimo różnych rodzajów wypełnienia, każda z tych kołder charakteryzuje się podobnymi właściwościami. Jakimi?

Kołdra naturalnego pochodzenia - poznaj jej właściwości!Właściwości kołdry naturalnej? 

Na współczesnym rynku znajdziemy kołdry naturalne, które świetnie będą współgrać z innymi produktami do spania, takimi jak materac do łóżka 100×200, gdyż są lekkie, elastyczne i komfortowe w użytkowaniu. Nie można jednak zapomnieć, że naturalne wypełnienie charakteryzuje się unikalnymi cechami, do których zaliczyć można właściwości termoizolacyjne. Umożliwiają one odprowadzenie nadmiaru ciepła lub jego zachowanie, tym samym zapobiegając zarówno przegrzewaniu się ciała użytkownika, jak i wychłodzeniu. Oprócz tego są w stanie pochłaniać wilgoć ze skóry użytkownika i odprowadzać ją, a także są trwałe. Słabą stroną kołder naturalnych jest natomiast wywoływanie reakcji alergicznych.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kołdrę naturalną? 

Chcąc wyposażyć swoje łóżko w komfortową kołdrę do spania, warto w pierwszej kolejności pamiętać, aby dopasować ją do osobistych potrzeb i preferencji. Oznacza to, że pod uwagę należy wziąć trzy podstawowe elementy:

  • klasę ciepła, gdyż na rynku dostępne są kołdry naturalne w wersji letniej, zimowej oraz całorocznej,
  • rozmiar, gdyż zaleca się, aby wybrany przez nas model był szerszy minimum o 30 lub 40 cm od materaca,
  • rodzaj poszewki, która odpowiada za wentylację oraz trwałość produktu.

Równie ważnym elementem jest pościel niebrudząca się, w którą ubierzemy kołdrę.

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, dlatego warto już dziś zadbać o komfortowy wypoczynek i wyposażyć swoją sypialnię w kołdrę naturalną! Oprócz tego nie zapominajmy o innych elementach wyposażenia łóżka, które w korzystny sposób wpływają na jakość i długość naszego snu, takich jak materac, stelaż czy poduszka.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/