Podjęcie decyzji o zakupie materaca nie jest czymś częstym – przeważnie kupuje się go raz na kilka, a nawet i kilkanaście lat. Jednak kiedy tylko nastanie ten moment musimy się z nim zmierzyć i… udać do sklepu. W obecnie panujących czasach również i w sklepach z materacami panują restrykcyjne zasady, do których powinniśmy się odnieść. Czy istnieje inny sposób na łatwe i szybkie zakupy? Oczywiście, że tak!

Gdzie najlepiej zakupić materac?

Do głowy przychodzi jedna myśl – sklep stacjonarny z materacami! Ale czy taki obiekt znajduje się w każdej miejscowości? Lokalizacja sklepów stacjonarnych często bywa losowa i zależy od wielkości miasta. Do tego dochodzi fakt, że nie każdy sklep w swojej ofercie posiada model, o jakim marzymy lub po prostu jest on akurat niedostępny. Co robić w takim przypadku? Najlepiej sprawdzić sklepy internetowe! Producent Hilding podał na stronie https://hilding.pl/sklepy-z-materacami listę sklepów, w których znajdziemy sprawdzone i atrakcyjne cenowo materace. Wśród nich wymienić można chociażby abcsnu.pl czy e-materac.pl. Zakupy w tych serwisach są niezwykle proste i intuicyjne. Od razu widzimy pełną ofertę produktów – otwierając je w wielu kartach możemy w łatwy sposób porównać i wybrać ten, który najlepiej pasuje do nas!

Jakie cechy powinien mieć doskonały materac?

Kup wymarzony materac online już teraz!Materac powinien być przede wszystkim odpowiednio dobrany do naszej wagi oraz wzrostu. Z tym wiąże się jego twardość oraz długość – powinien być minimum o 20 cm dłuższy od wzrostu osoby na nim śpiącej. Jeśli chodzi o twardość, to jest to kwestia dyskusyjna i w dużej mierze indywidualna. Generalnie powinniśmy kierować się zasadą, że im osoba cięższa, tym materac powinien być twardszy i jest to oznaczone w następujący sposób:

  • H1 – materac miękki, waga do 60 kg,

  • H2 – materac średnio twardy, waga od 60 do 80 kg,

  • H3 – materac twardy, waga od 80 do 100 kg,

  • H4 – materac bardzo twardy, waga powyżej 100 kg.

Odpowiednie dobranie twardości materaca zapobiegnie zapadaniu się newralgicznych punktów, takich jak biodra czy barki. Jednak odczuwanie twardości jest kwestia indywidualną, dlatego jeśli lubimy spać na nieco bardziej miękkim materacu, a mamy trochę dodatkowych kilogramów, to wybierzmy materac o średniej twardości.

A poza materacem…

Materac w czasie snu odgrywa największa rolę, ponieważ odpowiada za stabilizację kręgosłupa, odciążenie stawów oraz prawidłową regenerację mięśni. Jednak czy poza tym można zrobić coś jeszcze? Owszem, gdyż wspomniana marka Hilding w swojej ofercie posiada także ergonomiczne poduszki, które zapewniają prawidłowe podparcie głowy, odciążenie mięśni karku i zredukowanie ich napięcia.

Zakup wymarzonego materaca przez internet może zająć o wiele mniej czasu i być bardziej bezpieczny niż w stacjonarnym sklepie. Wystarczy tylko odnaleźć model odpowiednio pasujący do naszych potrzeb i zamówić go na stronie!