W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na aranżację wnętrza. Stawiamy na różne style – w zależności od pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji. W przypadku salonu jest to o tyle ważne, iż spędzamy w nim dużo czasu. W celu podkreślenia jego charakteru warto postawić na dekoracje do sypialni.

Dodatki do salonu – o czym warto pamiętać przy wyborze?

Salon to miejsce, w którym spędzamy większość dnia z rodziną oraz przyjmujemy gości. Z uwagi na to, każdy z nas chce, aby dobrze wyglądał. Zapewnić to mogą dodatki, które są przede wszystkim uniwersalne. Co to oznacza? W każdej chwili możemy zmienić aranżację wnętrza, a ciągły zakup nowych dekoracji jest nieopłacalna. Oznacza to, że przy ich wyborze należy postawić na:

 • funkcjonalność,
 • naturalne materiały,
 • komfort użytkowania.

Współczesny rynek oferuje liczne dekoracje do sypialni, jednak jakie elementy są najbardziej uniwersalne?

Dekoracje ścian

Niezastąpione dodatki do salonuWielu z nas zmaga się z pustymi ścianami, które nie wyglądają zbyt dobrze. Wówczas zarówno domownicy, jak i gości odnoszą wrażenie, że czegoś w tym salonie brakuje. Sytuację tą można rozwiązać w następujący sposób – zakupić obrazy! Może to być jeden, duży obraz lub połączenie kilku różnych dekoracji ściennych. Wybór należy do nas! A oprócz tego możemy powiesić:

 • abstrakcyjne obrazy i rysunki,
 • rodzinne pamiątki,
 • własnoręcznie wykonane zdjęcia.

Świece zapachowe

Półka, stół i blat – to idealne miejsce dla świec zapachowych. Są one najczęściej dostępne w szklanych, dekoracyjnych opakowaniach. W ten sposób mogą pełnić dwie funkcje:

 • dekoracyjną, czyli cieszą nasze oko pięknych wyglądem,
 • aromatyczną, czyli w czasie palenia uwalniają olejki eteryczne, które w korzystny sposób oddziałują na nasz organizm.

Świeca zapachowa w szkle sprawdzi się również w innych pomieszczeniach, takich jak łazienka czy sypialnia.

Koce i poduszki

Salon obowiązkowo musi być wyposażony w narożnik, wersalkę lub sofę – rodzaj mebla, na którym będziemy siedzieć, zależy od metrażu oraz rodzaj aranżacji. Jednak, w celu jego ozdobienia, często decydujemy się na zakup kocy i poduszek. Współczesny rynek oferuje liczne produkty, które różnią się:

 • rozmiarem,
 • rodzajem materiału,
 • kolorem,

Oznacza to, że koce i poduszki powinny być wybierane w uniwersalnej tonacji kolorystycznej lub w inny sposób dopasowane do aranżacji salonu

Drzemka w salonie czy sypialni?

W niemalże każdym domu salon jest pomieszczeniem o wielu funkcjach. Pozwala członkom rodziny spędzić razem czas, np. przy oglądaniu telewizji lub podczas jedzenia posiłku. Jednak wiele osób często również w nim śpi. Czy słusznie? Drzemka – niezależnie od długości, powinna być odbywana w cichym pomieszczeniu, jakim jest sypialnia. Co więcej, jest tam łóżko z odpowiednio dopasowanym do naszych potrzeb i preferencji materacem do spania. Oznacza to, że dzięki swoim właściwościom, gwarantuje zdrowy sen. W ten sposób nasze ciało może się zregenerować pod kątem fizycznym i psychicznym. Niestety, wersalka czy narożnik nie nadają się do tej roli, gdyż niewłaściwe wspierają ciało osoby śpiącej. Może to być przyczyna bólów kręgosłupa.

Salon pełni dużą rolę w naszym domu – w końcu stanowi miejsce spotkań oraz pozwala rodzinie spędzać czas razem. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na odpowiednie dodatki oraz wyjątkową aranżację!