Niezaprzeczalnie, mężczyźni stawiają na ekonomiczne rozwiązania, dzięki czemu oszczędzają wiele czasu. Tak jest również w przypadku wieczornej rutyny, gdyż najczęściej wybierane są żele pod prysznic lub mydła, które są wielofunkcyjne. Niestety, tego rodzaju kosmetyki sprawdzają się w podróży czy na siłowni, jednak nie w przypadku domowej pielęgnacji. Zatem, jak mężczyźni powinni dbać o swoje ciało?

Męska a damska skóra

Szacuje się, że męska skóra jest ok. o 25% grubsza, niż skóra kobiet, przez co wolniej się starzeje. Oznacza to, że jest bardziej szorstka, ale i odporniejsza. W warstwie rogowej znajduje się znacznie więcej włókien kolagenu oraz elastyny, dlatego u mężczyzn znacznie później pojawiają się zmarszczki. Z uwagi na to, mężczyźnie zazwyczaj ograniczają się do pielęgnacji twarzy, nie zwracając zbytniej uwagi na resztę ciała. Mimo znacznych różnic warto również regularnie wykonywać zabiegi związane z domowym spa, które związane są m.in. z peelingiem lub nawilżaniem. A w jaki sposób to zrobić?

Podstawowa kwestia – kąpiel

Kąpiel to podstawowa czynność, jaką wszyscy mężczyźni wykonują. Polega ona na oczyszczeniu skóry z licznych zanieczyszczeń, potu i łoju. Jednak nie warto traktować jej po macoszemu, gdyż może przynieść liczne korzyści dla męskiego ciała. Wiążą się one z:

  • ukojeniem nerwów,

  • zwiększeniem przepuszczalności związków czynnych,

  • łagodzeniu zmian skórnych.

Do licznych kosmetyków zaliczyć można przede wszystkim żele, płyny pudry do kąpieli. Warto jednak zainwestować także w peelingi czy kremy nawilżające. A po kąpieli najlepszym rozwiązaniem będzie osuszenie ciała ręcznikiem oraz zarzucenie na siebie szlafroka.

W jaki sposób mężczyźni mogą zadbać o swoje ciało?Idealny szlafrok i ręcznik dla mężczyzn

Szlafroki męskie to część garderoby, którą nosi się zazwyczaj po kąpieli lub po wstaniu z łóżka. Są praktyczne z uwagi na fakt, iż przyjemnie otulają ciało i zapewniają komfort termiczny. A jak wybrać idealny szlafrok męski? W pierwszej kolejności warto uwzględnić:

  • rozmiar,

  • rodzaj materiału,

  • fason.

Oprócz dobrego szlafroka mężczyzna powinien zapewnić sobie wysokiej jakości ręcznik – zarówno do ciała, jak i twarzy. Wysokiej jakości produkty zagwarantują właściwe osuszanie skóry, a przy tym nie będą jej podrażniać.

Inne sposoby na dbanie o męskie ciało

Oprócz podstawowych zasad obejmujących liczne zabiegi pielęgnacyjne warto również postawić na inne aspekty, które korzystnie wpływają na męskie ciało. Do podstawowych kwestii można zaliczyć:

  • zdrowe odżywianie się,

  • aktywny tryb życia,

  • zdrowy sen.

O zdrowy sen warto zadbać z uwagi na fakt, iż umożliwia prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Aby zwiększyć jego efektywność, warto zainwestować w wysokiej jakości materac do spania. Jest to produkt, który wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami oraz innowacyjną budową. Dzięki temu gwarantuje najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz sylwetki, przez co całe ciało może się we właściwy sposób zregenerować.

Skóra męska znacząco różni się od skóry damskiej, jednak niezaprzeczalnie – również wymaga pielęgnacji. Z uwagi na to, warto wyposażyć łazienkę w kosmetyki pielęgnujące, a także zdrowo się odżywiać i wysypiać.