Znalezienie idealnego mieszkania i wprowadzenie się do niego wiąże się z dużymi emocjami. W takim momencie przepełnia nas przede wszystkim szczęście, euforia i niedowierzanie. Nowa przestrzeń może dać nam duże możliwości, jeśli chodzi o urządzenie poszczególnych pomieszczeń tak, jak tego chcemy. Jednym ze sposobów, który znany jest od wielu lat, aby podzielić się swoją wielką radością, jest zorganizowanie imprezy – tak zwanej parapetówki. To wyjątkowa okazja, aby przywitać rodzinę i przyjaciół w swoim nowym gnieździe i uczcić wspólnie ten ważny moment. W poniższym artykule dowiesz się, jak przygotować taką imprezę i na co szczególnie należy zwrócić uwagę. Nie czekaj i już dziś zacznij obmyślać plan, który sprawi, że Twoja parapetówka zapadnie w pamięci ludzi na wiele tygodni czy nawet miesięcy!

Jak urządzić parapetówkę?

Organizacja parapetówki może być bardzo ekscytująca, ale również stresująca. Spowodowane jest to tym, że bardzo chcemy, aby każdemu spodobało się nasze nowe gniazdko i, żeby każdy czuł się dobrze podczas tej wyjątkowej imprezy. Jak zorganizować parapetówkę?

Zaproszenia

Organizację parapetówki zacznij od zaproszeń. Zastanów się, kogo chcesz zaprosić, ponieważ w zależności od wielkości mieszkania, tyle osób będzie czuło się w nim komfortowo. Zaproszenia mogą być papierowe lub elektroniczne, a to, które wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. W treści zaproszeń powinna znaleźć się data, adres oraz określony dress code.

Dekoracje

Możesz również specjalnie ozdobić swoje mieszkanie z okazji parapetówki. Powieś na karniszu girlandę z napisem „PARAPETÓWKA” i kilka balonów, aby nadać przestrzeni wyjątkowego wyglądu.

Zastawa stołowa

Parapetówka w nowym mieszkaniu - jak ją urządzić?Kiedy już będziesz wiedział, ile osób przyjdzie na Twoją parapetówkę, to warto zadbać o odpowiednią ilość zastawy stołowej. Pamiętaj o zapasie szklanek, kieliszków do wina i wódki, talerzy oraz sztućców. Jeśli wiesz, że masz któregoś z tych elementów za mało, to kup jednorazowe.

Jedzenie i napoje

Na parapetówce nie może zabraknąć jedzenia oraz napojów, dlatego odpowiednio wcześniej udaj się do sklepu i kup kilka paczek chipsów, paluszki, żelki czy ciastka. Możesz również zrobić szybkie przekąski, takie jak koreczki czy tzw. „ślimaki” z tortilli. Zadbaj również o kilka butelek napojów gazowanych i niegazowanych. Możesz poprosić swoich gości o przyniesienie czegoś do jedzenia oraz do picia, abyście mieli całkowitą pewność, że ani jednego, ani drugiego na pewno nie zabraknie.

Muzyka

Nie zapomnij o odpowiedniej muzyce, która stworzy przyjemną atmosferę. Możesz przygotować playlistę z ulubionymi utworami lub poprosić swoich gości, aby po przybyciu stworzyli ją razem z Tobą. Dobra muzyka lecąca w tle to połowa sukcesu dobrej parapetówki!

Gry i zabawy

Zaplanuj na swojej imprezie kilka gier i zabaw, które sprawią, że goście będą się jeszcze lepiej bawić! Mogą to być gry planszowe, karciane, tematyczny quiz czy karaoke. Świetną zabawą na każdej imprezie jest gra w kalambury czy beer pong, więc może zorganizuj jedną z nich!

Pokazanie mieszkania

Parapetówka to impreza w nowym mieszkaniu, więc nie może na niej zabraknąć oprowadzenia gości po Twoim nowym gniazdku! Najlepiej rób to partiami, aby każdy bez żadnego problemu mógł wejść do danego pomieszczenia i je spokojnie obejrzeć. Jeśli masz dość spore mieszkanie, to możesz poczekać, aż przyjdą wszyscy zaproszeni i wtedy pokazać wszystkie pomieszczenia za jednym razem. Możesz w trakcie opowiadać, skąd masz dany mebel czy różne ozdoby – uwierz nam, gości to naprawdę interesuje! Przygotuj się również na mnóstwo komplementów, ponieważ ich nie unikniesz!

Zasady

Prawie każda impreza wiąże się z dość dużym hałasem, czy to spowodowanym puszczaną muzyką, czy rozmowami. Dzień lub dwa dni przed imprezą, powiadom najbliższych sąsiadów, że w danym terminie może być u Ciebie nieco głośniej niż zazwyczaj. Zapewnij ich, że po godzinie 22:00 będzie już spokojnie i najważniejsze – koniecznie dotrzymaj danej obietnicy, aby nie stracić zaufania mieszkańców bloku. Możesz również powiadomić swoich gości, aby nie krzyczeli i nie puszczali zbyt głośno muzyki. Pamiętaj – Ty zostaniesz tam na dłuższy czas, niż Twoi goście, więc lepiej żyć w zgodzie z sąsiadami!

Pamiętaj również o bezpieczeństwie swoich gości, zwłaszcza jeśli na parapetówce podawane są napoje alkoholowe. Zadbaj o to, aby bezpiecznie wrócili do swoich mieszkań, zamawiając im ubera czy taksówkę. Po skończonej imprezie czeka Cię na pewno dużo sprzątania, ale również dużo odpoczynku. To drugie zapewnić może jeden z naszych materaców o wymiarach 120×200 cm, które znajdziesz, klikając w ten link: https://sennamaterace.pl/109-materace-120×200.

Przeczytaj także:

  1. W jaki materac 180×200 zainwestować? Oto ranking 9 produktów
  2. Jaki materac 160×200 jest najlepszy? Ranking 9 produktów
  3. Zadbaj o komfort snu i postaw na materac 140×200! Oto ranking 9 produktów