Sypialnia nie może obyć się bez wygodnego łóżka oraz odpowiednio dopasowanego do użytkownika materaca – w końcu stanowi to podstawowe wyposażenie, bez którego człowiek nie wyśpi się w prawidłowy sposób. To właśnie materac jest odpowiedzialny za komfortowy, efektywny oraz zdrowy sen. Jednak jego wybór często sprawia problem, ponieważ nie wiadomo, jaki będzie najlepszy. Co zatem należy brać pod uwagę przy wyborze twardego materaca oraz jak w tej roli sprawdzi się Hilding Foxtrot?

Jak prawidłowo wybrać materac? 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy, przez co człowiek nie wie na czym powinien się skupić. W pierwszej kolejności należy rozważyć rodzaj wkładu – pianka czy sprężyna, a później wziąć pod uwagę stan swojego zdrowia, wiek, wagę, wzrost oraz preferowaną twardość materaca. Każda informacja jest cenna, ponieważ pozwala w jak najbardziej indywidualny sposób wybrać materace do spania, które w odpowiedni sposób będą właściwie wspierały kręgosłup. Najczęściej jednak problem jest przy wyborze twardości materaca, która jest subiektywną oceną odczucia twardości podłoża. Jest ona często indywidualna, jednak wyróżnić można pewnego rodzaju podział:

  • H1 – materac miękki – waga użytkownika do 60 kg,
  • H2 – materac o średniej twardości – waga użytkownika między 60-80 kg,
  • H3 – materac twardy – waga użytkownika między 80-100 kg,
  • H4 – materac bardzo twardy – waga użytkownika powyżej 100 kg.

Hilding Foxtrot należy do materacy klasyfikowanych jako bardzo twardy (H4). Oznacza to, że spać mogą na nim osoby cięższe, jak i te ceniące bardzo twarde podłoże do snu. Jednak to nie wszystko, co oferuje swojemu użytkownikowi Hilding Foxtrot.

Dlaczego Hilding Foxtrot jest odpowiednim materacem? 

Poznaj twardy materac Hilding Foxtrot!Wkład< Hilding Foxtrot zbudowany został z pianki wysokoelastycznej HR, dzięki której jest niezwykle sprężysty, wytrzymały oraz odporny na odkształcenia. Dodatkowo zapewnia ona stabilne podparcie kręgosłupa poprzez prawidłowe dopasowanie się do ciała użytkownika. Wkład został stworzony w taki sposób, aby posiadał siedem stref twardości, które umożliwią mu jeszcze lepsze dopasowanie się do ciała użytkownika, przez co odciążą kręgosłup w czasie snu i pozwala mięśniom zregenerować. Ponadto Hilding Foxtrot został tak stworzony, aby obie jego strony były przystosowane do spania. Regularna zmiana stron materaca pozwala przedłużyć jego trwałość oraz zapewni lepszą wentylację wkładu. Sam materac dzięki zastosowaniu pianki jest lekki, a pokrowce posiadają uchwyty ułatwiające jego obracanie oraz przenoszenie.

Hilding Foxtrot – dla kogo? 

Materace Hilding tworzone są z myślą o każdym, dlatego nic dziwnego, że na Hilding Foxtrot wyśpią się zarówno pary, jak i single. Również osoby z alergiami mogą bezpiecznie spać na Hilding Foxtrot, ponieważ materac posiada specjalne profilowanie oraz nacięcia, które zapewniają optymalną wentylację uniemożliwiającą gromadzenie się w materacu bakterii oraz wilgoci. W celu zachowania najwyższego stopnia higieny, materac Hilding Foxtrot został ubrany w zależności od wyboru w pokrowiec Hybrid lub Italiano. Posiadają one zamek umożliwiający łatwe ściągnięcie ich i wypranie. Nie można zapomnieć również o docelowej grupie – osobach cięższych oraz preferujących twardsze podłoże, ponieważ to właśnie dla nich Hilding Foxtrot będzie idealny!

Każdy materac posiada indywidualne cechy, a dla Hilding Foxtrot to przede wszystkim wysoka twardość oznaczana symbolem H4. Nie zmienia to faktu, że idealnie sprawdzi się w każdej sypialni oraz zapewnia swojemu użytkownikowi niezwykle komfortowy oraz efektywny sen.